Akademia Orkiestrowa NFM

Akademia_Orkiestrowa

Mam ogromną przyjemność poinformować Was, że w sezonie 2017/2018 dołączę do grona Profesorów Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

W trakcie zajęć klasy puzonu tegorocznej edycji Akademii Orkiestrowej NFM skupimy się na:

  • jak najlepszym przygotowaniu repertuaru studiów orkiestrowych najczęściej wymaganych w trakcie egzaminów do orkiestr na całym świecie.
  • graniu w grupie, gdzie w trakcie odczytywania standardów repertuaru symfonicznego odkryjemy właściwe znaczenie stwierdzenia: grać w sekcji.
  • poznaniu i rozwijaniu różnych technik grania w orkiestrze, które oprócz wielu innych aspektów, pozwalają wzmocnić intonację i artykulację oraz poczucie rytmu i właściwego balansu. 
  • słuchaniu i studiowaniu partytur. Analizując utwory z różnych epok i stylów muzycznych,  prześledzimy rozwój sztuki kompozytorskiej i zastanowimy się jak kontekst historyczny powstania dzieła ma wpływ na jego wykonawstwo i interpretację.

Do formularz zgłoszeniowego musi zostać dołączone nagranie. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 września 2017.

Wszystkie informacje oraz warunki zgłoszenia swojego udział do Akademii Orkiestrowej NFM 2017/2018 są dostępne tutaj. 

Jeżeli naprawdę zależy Ci na karierze muzyka orkiestrowego to gorąco zachęcam do uczestnictwa w zajęciach ze mną. W roku 2017/2018 będzie to jedyny w Polsce program studiów orkiestrowych przeznaczony dla puzonistów i puzonistek. Zatem, zapraszam do współpracy!

I am delighted to inform you that I will be joining the Faculty of the NFM Orchestra Academy for the 2017/2018 season.

Throughout the program we will focus on:

  • Orchestral excerpt studies, where we will develop a repertoire of frequently asked orchestral excerpts for audition preparation
  • Section playing, where we will read standard symphonic repertoire in the context of our section
  • Orchestral techniques, where we will develop techniques that can be used in the orchestra to improve intonation, rhythm, balance and articulation, among other aspects
  • Listening and score study, where we will listen to examples of different styles, use of dynamics, and the evolution of orchestral composition through history and how composition and historical context affect interpretation

A recording must be submitted to apply to the Academy. The audition requirements as well as conditions can be found here.

Submissions must be received by September 3, 2017.

If you are serious about pursuing an orchestral career, I highly encourage you to apply for this program. It is unlike any opportunity to develop as an orchestral musician available in Poland at this time. I look forward to working with you!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.