IV Letnie Tortury Muzyczne w Wadowicach

W czasie tegorocznych wakacji miałem zaszczyt brać udział jako wykładowca w IV Letnich Torturach Muzycznych w Wadowicach – kursach, które odbywały się między 20 a 28 sierpnia. 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach

Każdy dzień zaczynaliśmy rozgrzewką, skupiając się przede wszystkim na oddychaniu, emisji dźwięku oraz innych elementach, które tworzą podstawę w rozwoju i ulepszaniu gry na puzonie.

Po rozgrzewce pracowałem z uczniami nad przygotowaniem utworów. Podczas tych zajęć skupialiśmy się głównie na elementach muzycznych, takich jak charakter, frazowanie, itd. 

Podczas zajęć z uczestnikiem. © Jarek Cajsel

Oprócz tych codziennych zajęć i rozgrywek, miałem przyjemność wziąć udział w zaplanowanych koncertach, z big bandem „Esposas” pod kierunkiem Ryszarda Krawczuka, a także z orkiestrą dętą, pod batutą Mariusza Płonki. 

Big band “Esposas” podczas koncertu. © Jarek Cajsel

W towarzystwie znakomitych muzyków miałem możliwość wystąpić jako solista, przy akompaniamencie Małgorzaty Pieniążek oraz w utworze “Fandango” Josepha Turrina z Anną Mendoncą przy fortepianie i Jakubem Waszczeniukiem na trąbce.

Chciałbym bardzo podziękować organizatorowi, Panu Janowi Kamińskiemu za zaproszenie oraz pogratulować wszystkim wykładowcom, uczniom, a także woluntariuszom, za wspaniałą robotę i stworzenie miłej atmosfery podczas tego znakomitego, a przede wszystkim intensywnego wydarzenia muzycznego! 

Wykładowcy (znane także jako Torturujący) © Jarek Cajsel

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.